Menü Simge

DUYURULAR > 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliklerimiz

ANRO'dan Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri

   Her yıl olduğu gibi bu yıl da coşkuyla, gururla kutladığımız Cumhuriyet Bayramımız için ANRO tarafından etkinlikler düzenlendi. Bu etkinliklerden ilki Oda merkezimizde, Eski Anıtkabir Komutanı Em. P. Alb. Muzaffer TAYTAK tarafından sunulan "Cumhuriyet Yolunda Atatürk" konulu konferans oldu. Konferans katılımcıları bu etkinlik sonunda Türk Milleti'nin kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü hayatında etkileyen dönüm noktaları ile birlikte Cumhuriyetimizin kuruluş dönemeçlerini daha da net bir şekilde kaynaklarıyla öğrenmiş oldular.

  İkinci etkinliğimiz ise Ankara'nın gizli kalmış hazinelerinden biri olan Devlet Mezarlığı ve Müzesi ziyareti oldu. Bu ziyaretimizde katılımcılarımız öncelikle Devlet Mezarlığı ve Müzesi için yeni yapılmış ve henüz yayınlanmamış olan tanıtım filmini özel olarak izlediler. Müze içerisinde İstiklal Savaşı kahramanlarımızın kendilerine ait eşyaların sergilendiği bölümü de gezen meslektaşlarımız Devlet Mezarlığı ve Müzesi'nin mümkün olduğunca ziyaret edilmesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardılar. Devlet Mezarlığı'nın anıtsal ve sanatsal alanı ise yapıların anlamlarının ifade edilerek gezilmesi ile ayrıca önem taşıdığını gösterdi. Devlet Mezarlığı kısmı her gün ziyaretçilerini bekliyor. Müzesi ise Pazartesi - Salı günleri kapalı. 

 Mesleğimiz için öğrenmek adına yapılmış etkinlikler olması ile birlikte Cumhuriyet Bayramımızı kutlama etkinlikleri olarak önem taşıyan bu tip etkinliklerimize de sürekli devam edeceğiz. Meslektaşlarımızın katılımlarını her zaman bekliyoruz.

 

1 Kasım 2018 Perşembe / Bu haber daha önce 313 kez okundu.