Menü Simge

DUYURULAR > 2023 YILI FAALİYET RAPORU

Değerli Üyelerimiz,
 
2024 Yılının hepimiz için sağlıklı,mutlu ve başarılı geçmesini temenni eder,yeni yılınızı kutlarız. 
 
Odamızın, Ocak 2023-Aralık 2023 dönemi  "Faaliyet Raporu" aşağıda  bilgilerinize sunulmuştur. Odamız bu faaliyet raporu dışında rutin görevlerini yerine getirmiş, ANRO Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu her ay olağan toplantılarını gerçekleştirmişlerdir. 
 
ANRO YÖNETİM KURULU
 

                                                     2023 YILI FAALİYET RAPORU


Ocak Ayı Etkinlikleri:


 1. 03 Ocak Radyo Angara ile Fehmi Cem Yücel’in katılımıyla “Ankara’nın Turizmdeki İmajı ve Turist Rehberliğinin Önemi” konulu söyleşi gerçekleştirildi.
 2. 05 Ocak  odamızda ilk yönetim kurulu toplantısı yapıldı.
 3. 05 Ocak Başkanımız Fehmi Cem Yücel,Ankara İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu toplantısına katıldı.
 4. 11 Ocak Ankara Eğitim Gezisi’nin ilki Fehmi Cem Yücel, Bulut Okçu, Pınar Güner rehberliğinde gerçekleşti.
 5. 23 Ocak Eskişehir’de üyelerle buluşma gerçekleşti.
 6. 25 Ocak İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu makamında ziyaret edildi.

 

Şubat Ayı Etkinlikleri:


 1. 02 Şubat odamızda üye buluşması gerçekleşti.
 2. 06 Şubat deprem felaketi.
 3. 08 Şubat Medyascope üzerinden İsias Hotel’de göçük altında kalan meslektaşlarımıza ilişkin canlı yayın yapıldı.
 4. 08 Şubat yönetim kurulu üyelerimiz Konya’da merhum üyemiz Ali Osman Aydın’ın cenazesine katıldı.
 5. 14 Şubat deprem felaketinde hayatını kaybeden üyemiz Ali Osman Aydın için yedisi ikramı düzenlendi.
 6. 21 Şubat Rehberler Günü TUREB’in Anıtkabir Çelenk Töreni’ne eşlik edildi ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde hayatını kaybeden meslektaşlarımız için anma töreni yapıldı.
 7. 28 Şubat yaşanılan felaket ile ilgili olarak odamızda üyelerimize bilgilendirme buluşması ve yardımlaşma çağrısı yapıldı.

 

Mart Ayı Etkinlikleri:

 1. 21 Mart talep eden üyelerimize Murat Soysal tarafından Denetmenlik Kursu verildi.
 2. 27-28 Mart üyelerimizin ve diğer odaların üyelerinin de katılımıyla Fehmi Cem Yücel rehberliğinde,Betigül Öz’ün ve Bulut Okçu’nun da katkılarıyla Kapadokya Eğitim Gezisi yapıldı.
 3. 28 Mart NERO yönetim kurulu üyeleriyle Avanos Restaurant’ta buluşma gerçekleşti.

 

Nisan Ayı Etkinlikleri:


 1. 03 Nisan gündem değerlendirilmesi ve fikir alışverişi yapmak amacıyla yönetim kurulu ve TUREB delegelerimiz ile oda merkezinde toplantı yapıldı.
 2. 06 Nisan Başkan Yardımcımız Betigül Öz liderliğinde ve Bulut Okçu’nun da katkılarıyla Ankara Eğitim Gezisi gerçekleştirildi.
 3. 12-15 Nisan Doğu Akdeniz Turizm Fuarı’nda (EMITT) stant alınarak (salon 8/stant 8201) meslek örgütümüz turizm profesyonelleri,kamu,vakıf,dernek ile çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşları nezdinde temsil edildi,tanıtıldı. Üyelere yönelik çeşitli destinasyonlarda tanıtım gezilerine Isparta, Kıbrıs, Çorum, Safranbolu, Balkanlar, Kastamonu, Çanakkale, Düzce gibi bölgelerden belediye başkanları ve çeşitli STK’ler tarafından destek sözü alındı.
 4. 17 Nisan Pazartesi günü Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde müze arkeoloğu tarafından üyelerimize yönelik sunum gerçekleştirildi.
 5. 18 Nisan günü ‘’Cumhuriyet Yolu’’ konulu sunumumuz araştırmacı,yazar,rehber Bülent Demirdurak tarafından zoom üzerinden yapılmıştır.
 6. 26 Nisan günü Hakan Öncü liderliğinde üyelerimize Eskişehir Eğitim Gezisi düzenlendi.


Mayıs Ayı Etkinlikleri:

 

 1. 17 Mayıs’ta Ankara İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nde düzenlenen Culturati programına Süha Fero,Hatice Tabak,Fikret Barbaros Göçer ve Ali Fuat Dal katılım sağlamıştır.
 2. 26 Haziran günü Arabica Coffee  ile üyelerimize yönelik tüm ürünlerde %10 iskonto anlaşması yapıldı.

 

Temmuz Ayı Etkinlikleri:

 

 1. 10 Temmuz tarihinde ATO’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Gordion’un  UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi’ne alınabilmesi amacıyla yapılan çalıştaya odamızı temsilen Başkan Yardımcımız Sn. Betigül Öz katılım sağlamıştır.
 2. 20 Temmuz Perşembe günü saat 14.00’te Ankara İl Tanıtım Geliştirme Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.


Ağustos Ayı Etkinlikleri:


 1. 01 Ağustos Sağlık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda Ankara ve çevresindeki sağlık turizmini tanıtmak,geliştirmek amacıyla yabancı basın mensuplarına 5 günlük bir tanıtım programı Başkan Yardımcımız Betigül Öz tarafından yapılmıştır.

 

Eylül Ayı Etkinlikleri:

 

 1. 17 Eylül Ankara turizminin canlandırılabilmesi amacı ile Kalecik Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu Kalecik Karası Festivali’ne konuşmacı olarak odamızdan  Başkan Yardımcımız Sn. Betigül Öz katılım sağlamıştır.

 

Ekim Ayı Etkinlikleri:


       1. 04 Ekim Başkan Yardımcımız Sn. Betigül Öz HaberTürk’te Elifşah Batur’un  ‘’Ankara’da Cumhuriyet Yapıları’’ konulu yayınına katılım sağlamıştır.

       2. 16 Ekim vali yardımcımız İzzettin Sevgili başkanlığında gerçekleşen Ankara İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu Toplantısı’na Fehmi Cem Yücel eşliğinde katılım sağlanmıştır.

       3. 24 Ekim Cumhuriyetin 100. yılı münasebetiyle Kurtuluş Savaşı Müzesi (1. TBMM) önünde üyelerimizle buluşuldu. İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi teras katında banket servisi eşliğinde kutlama programı düzenlendi.

       4. 27 Ekim ATİD’in düzenlediği ‘’Turizmin Enleri’’ ödül gecesine katılım sağlanıldı. ANRO Üyesi Ramig Zahirli yılın rehberi ödülüne layık görüldü.

       5. 30 Ekim TUREB kurulları ve oda başkanları katılımıyla Anıtkabir ziyareti gerçekleştirildi.


Kasım Ayı Etkinlikleri:

 

 1. 11-18 Kasım üyelere yönelik Balkanlar Eğitim Gezisi gerçekleştirildi.
 2. 25 Kasım-02 Aralık üyelere yönelik İkinci Balkanlar Eğitim Gezisi gerçekleştirildi.
 3. 19-21 Kasım İstanbul TUREB girişimi ile gerçekleşen 6326 sayılı yasa ve yönetmelik tadilat çalıştayına katılım sağladık.

 

Aralık Ayı Etkinlikleri:

 

 1. 15 Aralık Başkan Yardımcımız Betigül Öz tarafından  ATİD’in düzenlediği Turizmin Enleri Jüri Değerlendirme Toplantısı’na katılım sağlandı.
 2. 18 Aralık üyelerimizin çalışma kartları için yoyo ve askı siparişi verildi.
 3. 28 Aralık üyelerimizle yeni yıl için buluşma gerçekleştirildi.

 

31 Aralık 2023 Pazar / Bu haber daha önce 243 kez okundu.