Menü Simge

DUYURULAR > Kasım Ayı Denetlemelerimiz Devam Ediyor

Değerli Meslektaşlarımız,

 Ekim ayı içerisinde odamız denetmeninin göreve başlamış olmasından sonra Ankara'da gündüz ve gece denetimlerimiz gerçekleşmişti. Kasım ayının ilk deneitmleri de Karabük- Safranbolu ve Bartın- Amasra'da gerçekleştirildi. 

 Kasım ayı içerisinde yine odamızın yetki bölgesi içerisinde Odamızca planlanan denetimlere devam edilecek ve bu yolla sahte / kaçak rehberlikle aktif mücadele edilecektir. 

 Bununla birlikte Ankara'da yoğun bir dönem olan Kasım ayında fazlasıyla ziyaretçi alan Cumhuriyet Müzesi ( II. TBMM Binası), Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Etnografya Müzesi girişine Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olurları ve Türsab Orta Anadolu BTK işbirliğiyle yaptırdığımız " Gezilerinizde acentanızın Türsab Belgeli, rehberinizin profesyonel lisanslı olması yasal bir zorunluluktur" ibaresini taşıyan 2m x 1m boyutlarındaki brandalarımız da asılmıştır. Bu yolla gezmekte olan vatandaşlarımızın, öğrencilerimizin bilinçlendirilmesi hedeflenmiştir. Faydalı olacağına inandığımız bu tip bilinçlendirme çalışmalarımız da devam eddecektir.

Saygılarımızla.

ANRO Yönetim Kurulu

 

7 Kasım 2018 Çarşamba / Bu haber daha önce 360 kez okundu.